A lejtős, rézsűs kertekben vagy ott, ahol egy támfal kialakítására van szükség, a legjobb megoldás a Semmelrock mini növényedény és Flori támfalelem használata. Kiválóan alkalmazhatók felszíni terhelés nélküli földnyomással szemben is. Beépítésükkel a telken belüli szintkülönbségek nagyon rendezetten, zöld növényekkel beültetve megoldhatóak, dekoratív összhatást teremtve.
Számos olyan előnye van a növényedényeknek, amit egy sziklakert nem tud biztosítani. A Semmelrock mini növényedények és Flori támfalelemek önállóan építhetőek, egységes esztétikus rézsűt hozhatunk létre a segítségükkel. A növények beültetésére pedig nagyon ideálisak, hiszen tökéletes vízháztartást biztosítanak, használatukkal lehetőségünk nyílik különböző talajigényű növények termesztésére, izgalmas növényszigetek kialakítására rézsűn belül.
Építsük meg akár mi magunk a kertünkben!
Első lépésként szerezzük be a BAUHAUS-ban a beépítéshez szükséges anyagokat:
• rézsűidomok (mini növényedény, Flori támfalelem*)
• a betonkeverékhez szükséges cement (kompozit-portlandcement)
• homokos kavics és víz
• 12-20 mm vagy 10-22 mm méretű, osztályozott fagyálló kőzúzalék a kavicságyhoz
• geotextília
Beépítésre javasolt időszak:
• tavasz, nyár, ősz
Ezután belevághatunk a rézsű kialakításába. Figyeljünk arra, hogy a Semmelrock mini növényedények és Flori támfalelemek legfeljebb 60 fokos dőlésszögű, 1,5 méter magasságú rézsűkhöz használhatók.
A beépítéshez szükséges lépések:
1.
Először ássuk ki a sávalap helyét, amely (ajánlottan) legalább 40 cm széles és 80 cm mély legyen. Az árkot alul 30–60 cm magas kavicsréteggel töltsük fel.
2.
Ezt követően a támfalat fedjük le geotextíliával, majd terítsünk a kavicságyra nedves betonréteget, amelynek magassága 20–50 cm legyen. Az első sor idomot úgy helyezzük el benne, hogy az idom fele a földbe süllyedjen.
3. Kicsapózsinór segítségével határozzuk meg az első sor vonalát, és ez alapján helyezzük az idomokat a nedves betonkeverék alapba.
4. Az idomokat gumikalapáccsal igazítsuk egy síkba, vagy, ha egy betonalapra helyezzük, ágyazzuk be vastagabb habarcsrétegbe.
5. A második sor idomot helyezzük el 12 cm-rel eltolva az első sorhoz képest, a lejtő irányába.
6.
A második sor után a lejtő és az idomok közé készítsünk durvára zúzott kőből vízelvezető töltést. A hátsó töltésnél fagyálló anyagot használjunk rétegenként, hogy megelőzzük a fagy okozta károkat, amennyiben az esővíz ott összegyűlne.
7.
Kétsoronként töltsük fel földdel az idomokat, majd kézzel tömörítsük be. A föld az idő előrehaladtával tovább tömörödik, ezért érdemes minél több földet betölteni az idomokba!
8.
Végül, sorról-sorra haladjunk tovább ugyanígy a rézsű tetejéig. A növényeket a föld leülepedése után ültessük be a növényedényekbe. Később a gyökereikkel megerősítik az egész rendszert, amit létrehoztunk.
Amennyiben úgy érezzük, hogy a fenti lépések alapján kérdéseink merültek fel, vagy még nem dolgoztunk ezekkel az anyagokkal, javasoljuk, hogy a beépítésnél legyen jelen egy tapasztalt szakember is!
Reméljük, hogy sok örömünk lesz a gyönyörű, magunk által tervezett kerti oázisunkban!
* Vevőrendelésre kapható!


