Nyári délután, a nap tüze perzsel, a teraszon pedig – ahová annyira szeretnénk kiülni – elviselhetetlen a hőség. Mit tehetünk? Legszívesebben elbújnánk a klimatizált lakásban, pedig van más megoldás is. Fedezzük fel a napellenzők lehetőségeit! Bemutatjuk, hogyan hozhatunk létre kellemes mikroklímát a saját otthonunkban, miközben energiát spórolunk.
Az árnyékolók hosszú élettartamáról karbantartást nem igénylő siklócsapágyak és belül elhelyezett acélrugókkal ellátott, alumínium csuklókarprofilok is gondoskodnak.
A fali és mennyezeti rögzítésre alkalmas konzolok korrózióálló alumíniumból készülnek. A napellenzővásznak szintén kimagasló minőségűek; 100% akrilból készülnek, illetve víz- és szennyeződéslepergető impregnálással rendelkeznek.
A napellenzőrendszerek különböző tartozékokkal kerülnek legyártásra; kapcsolóval ellátott elektromos motorok, különböző önálló fényforrások és LED-szalagok, rádióvezérlés, védőhuzatok, kiegészítő fodrok… Ezekkel a hasznos kiegészítőkkel a teraszt teljes mértékig az igényeinkhez igazíthatjuk.
Különböző napellenzőrendszerek állnak rendelkezésedre
Első pillantásra a három leggyakoribb napellenző típus alig különbözik egymástól, a funkcionalitás, a rögzítés és a kényelem tekintetében azonban lényeges különbségeket mutatnak.
A nyitott, csuklókaros napellenzők vonzereje a kiváló ár-érték arányukban, valamint masszív felépítésükben és egyszerű felszerelhetőségükben rejlik. A különféle méretek egyedi kialakítási lehetőségeket kínálnak. Az ilyen típusú napellenzők lényege, hogy két hajlítható kar nyitja és feszíti ki a napellenző vásznát. A szükséges feszítőerőt az acélrugók biztosítják, amelyek rendszeres karbantartása meghosszabbíthatja a napellenző élettartamát. Az ilyen napellenzők esetében a nyitott felépítésből adódóan a vászon és a karok jobban ki vannak téve az időjárás viszontagságainak, mint a féltokozott vagy tokozott napellenzők esetében. A nyitott napellenzőket konzolokkal kell a házfalra erősíteni. Behúzott állapotban a karok láthatók, ezért a legtöbb modell egy takaró fodorral rendelkezik, ami az esztétikát biztosítja.
A féltokozott vagy félkazettás napellenzők szintén népszerű választást jelentenek, hiszen zárt állapotban biztos védelmet nyújtanak a napellenző anyagának, ugyanakkor jó légáramlást is biztosítanak. Ennél a napellenző típusnál a vásznat és a csuklókarokat behúzott állapotban egy féltokozott (vagy félkazettás) kialakítás védi felülről és elölről. Ez a kialakítás jelentős védelmet nyújt az időjárás viszontagságaival szemben, beleértve a viharos erejű szelet is.
Az úgynevezett tokozott napellenzők jelentik a legmagasabb felszereltségi szintet, hiszen csukott állapotban a vásznat és a csuklókarokat is megóvják, mivel mindkét szerkezeti elem teljes egészében a tokba záródik be, így zárt állapotban nem láthatók. A vásznat a tokozott napellenzők esetében is stabil karok feszítik ki. A különbség a teljesen zárt kazetta, amelybe a mechanika és az egész vászon visszahúzódik, ezért az árnyékoló teljes egészében védett az eső és a szél ellen, ezért a vászon sokáig szép maradhat, illetve a napellenző élettartama is magasabb lehet.
Noha a nyitott, a féltokozott és a tokozott napellenzők különböző szerkezeti tulajdonságokkal rendelkezhetnek, néhány jellemzőjük azonos.
Minden SUNFUN napellenző kiváló minőségű anyagokból készül, ezáltal biztosítva a hosszú élettartamot és a masszív felépítést. A kombinációs lehetőségek sokféleségének köszönhetően a napellenzőnk különleges és egyedi lehet.


